کد خبر: 229
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
شکایت دولت

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از شکایت رئیس دولت اصلاحات از کریمی قدوسی نماینده مشهد و همچنین شکایت دادستانی تهران از دو نماینده تهران خبر داد.

محمدجواد جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: رئیس دولت اصلاحات از آقای کریمی قدوسی نماینده مشهد شکایتی را مطرح کرده است که درباره مصاحبه ایشان مربوط به ملاقات رئیس جمهور وقت با ملک عبدالله پادشاه وقت عربستان است، قرار شد از آقای کریمی قدوسی برای توضیحات دعوت شود.

وی افزود: دادستانی تهران نیز شکایتی علیه پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری نمایندگان تهران درباره نطق میان دستورشان به هیات فرستادند. این شکایت درباره کل نطق این دو نماینده و طرح مطالبی درباره نظارت استصوابی موضوع نیروهای مسلح، قوه قضائیه، مسائل هسته‌ای، تسخیر لانه جاسوسی و ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر است که قرار شد در این موضوع هم از این دو نماینده در اولین جلسه هیات برای ارائه توضیحات دعوت کنیم. چون دادستانی از ما خواسته که پاسخ دهیم نطق این دو نماینده بر مبنای وظایف نمایندگی بوده یا خیر؟

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مورد پرونده حمدلله کریمی نماینده بیجار در این جلسه گفت: علی رغم حضور معاونت اجتماعی و حقوقی، پارلمانی ناجا در جلسه امروز برای رسیدگی به پرونده آقای کریمی فردی از نیروی انتظامی که درگیر ماجرا بود حضور پیدا نکرد. لذا در جلسه بعدی این پرونده را بررسی می‌کنیم.

جمالی در پایان گفت که هنوز شکایت نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از علیرضا بیگی و محمود صادقی نمایندگان تبریز و تهران به هیات ارسال نشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =