اسید پاشی

وکیل مدافع "فاطمه" - فردی که آبان ماه ۹۵ در افسریه تهران قربانی اسیدپاشی شد- از ارسال پرونده موکلش به دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: در این خصوص هنوز شعبه رسیدگی کننده تعیین نشده است.

جواد پارسا در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آخرین وضعیت پرونده موکلش اظهار کرد: در خصوص رأی صادره درخواست تجدید نظر ارائه کردیم و پرونده به دیوان عالی کشور رفته اما شعبه رسیدگی به آن هنوز تعیین نشده است.

وی افزود: ما به رأی اعتراض کرده‌ایم، البته در مورد دیه اعتراض خاصی نداشتیم ولی در مورد قصاص توقع نداریم که در مورد همه اعضایی که آسیب دیده انجام شود چون امکان پذیر نیست که مماسلت عرفی رعایت شود.

وکیل مدافع "فاطمه. ق" در مورد درخواست موکلش مبنی بر قصاص چشم، گفت: درخواست کرده‌ایم که باز هم کارشناسان پزشکی قانونی در مورد آن نظر بدهند تا بدون آسیب به قسمت‌های دیگر چشم مانند پلک و اندام داخلی یک چشم قصاص شود که این درخواست قانونی موکلم است.

۲۴ بهمن‌ماه وکیل مدافع "فاطمه. ق" در گفت‌وگو با ایسنا از صدور رأی پرونده موکلش خبر داده و گفته بود: متهم به ۱۰ سال حبس محکوم شده و برای نقاطی از بدن که با اسید مورد آسیب قرار گرفته بود دیه تعیین شده است.

وی افزود: درخواست موکلم حداقل در خصوص چشم قصاص بود اما نظر پزشکی قانونی بر این اساس بود که امکان قصاص در هیچیک از اعضا وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، ۲۴ آبان‌ماه سال ۹۵، قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران از وقوع یک فقره اسیدپاشی در منطقه افسریه خبر داد و در این باره به ایسنا، گفت: ساعت ٩صبح روز (۲۴ آبان) در منطقه افسریه، خیابان سی‌ام، خانمی ٢٣ ساله اعلام کرد، زمانی که در منزل زن برادر خود حضور داشته و خواب بوده، مشاهده می‌کند که زن برادر وی در حال خفه کردنش است که پس از بیداری با وی درگیر شده، ولی در این حین زن برادرش اقدام به پاشیدن اسید بر صورتش می‌کند.

وی افزود: هر دو نفر مصدوم و در بیمارستان بستری هستند اما شدت مصدومیت خانمی که مورد اسیدپاشی قرار گرفته، شدید بوده و در ناحیه سر، صورت و بدن است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =