کد خبر: 458
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
دکتر موتمنی طباطبایی

منوچهر موتمنی طباطبایی در سال ۱۳۰۳ در شهر تاریخی - فرهنگی تبریز. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در شهر خود سپری کرده و در سال ۱۳۲۱ به دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۲۴ با ارائه رساله‌ای با موضوع «سیستم تمرکز و عدم تمرکز اداری» زیر نظر دکتر سنجابی موفق به کسب درجه کارشناسی حقوق قضایی شد.

تحصیل

دکتر موتمنی طباطبایی در سالهای تحصیل در فرانسه در زمینه تاریخ حقوق نیز مطالعاتی داشته و مدرک دیپلم این رشته را اخذ نمودند و پس از بازگشت به ایران با تصویب دانشگاه تهران، تدریس در رشته تاریخ ایران در دانشگاه تبریز را از سال ۱۳۳۱ آغاز کردند و در کنار آن نیز به وکالت و مشاوره حقوقی سازمان بهداشت استان آذربایجان اشتغال داشتند.

سمت‌ها

در سال ۱۳۳۶ با سمت دانشیاری تدریس در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران آغاز کردند و در سال ۱۳۵۹ با سی سال سابقه به بازنشستگی نائل آمدند. موتمنی طباطبایی مجموعاً دارای ۳۰ سال سابقه تدریس در دانشگاه تهران و سال‌ها سابقه وکالت دادگستری مرکز می‌باشند. ایشان در کسوت مشاور حقوقی سازمان بهداشت آذربایجان، وکیل و مشاور حقوقی شرکت ملی نفت ایران از سال ۱۳۳۴ به مدت سیزده سال، مدیر گروه حقوق عمومی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و نیز ۴ سال معاونت اداری و مالی این دانشکده نیز بودند.

تالیفات

تاریخ حقوق عمومی ایران باستان (به زبان فرانسه)

حقوق اداری که ویرایش سوم آن تا کنون ۱۸ بار توسط "انتشارات سمت"و ۶ بار در دانشگاه تهران تجدید چاپ شده است.

آزادی‌های عمومی و حقوق بشر که در انتشارات دانشگاه تهران به زیور طبع آراسته گردیده است.

حقوق اساسی و رژیم‌های معاصر که تا سال ۱۳۹۰ توسط "انتشارات میزان "۱۴ بار تجدید چاپ شده است

حقوق اداری تطبیقی که توسط"انتشارات میزان" منتشر شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =