موسی صدر

شورای عالی قضایی لبنان با حضور شاکیان پرونده، وکلای خانواده‌ها و حضور برخی وکلای دیگر دادگستری برای بررسی پرونده ربودن امام موسی صدر و ۲ همراهش، شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین تشکیل جلسه داد. این جلسه به ریاست قاضی «جان فهد» و قضات مشاور «غسان فواز»، «عفیف الحکیم»، «جان مارک عویس»، «تریز علاوی» و با حضور نماینده دادستان «عماد قبلان»، در روز جمعه برگزار شد.

در این جلسه شاکیان خصوصی پرونده به همراه وکلایشان از خانواده‌های صدر، یعقوب و بدرالدین حضور داشتند. «خالد الخیر»، «اسعد نجم» و «شادی حسین» از طرف خانواده صدر، «ناجی ایوب» از طرف خانواده یعقوب، «طارق الحجار» از طرف خانواده بدرالدین، «الیاس حنا»، وزیر سابق، نماینده سندیکای روزنامه نگاران و گروهی از وکلایی که به این پرونده توجه داشته و از این قضیه حمایت می‌کنند، از حاضران در این جلسه قضایی بودند.

جلسه بررسی پرونده ربودن به علت پایان نیافتن تحقیقات قاضی تحقیق «زاهر حماده» به ۲۸ ژوئن ۲۰۱۹ موکول شد. قاضی حماده فعالیت‌هایش برای جلب متهمان این پرونده همچون «موسا کوسا» و «عبدالسلام جلود» به دادگاه را همچنان ادامه می‌دهد.

بر اساس اعلام موسسه امام موسی صدر، جلسه پیشین این شورا با حضور متفاوت جمعی ۱۰۰ نفره از وکلای دادگستری که حضور خود را برای حمایت از این قضیه ملی اعلام کردند در ۲۵ ژانویه برگزار شده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =