کد خبر: 482
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
تجاری

مغازه ای را در یک ملک 160 متری بصورت قولنامه ای ووکالتی خریده ام که درموقع خرید ، پایانکار عدم خلاف ساختمانی داشته و تجاری موقت نیز داشته است. بعد از این موضوع یک طبقه ی بالای آن بصورت مسکونی وبدون اخذ پروانه ساخته شده است وساکن شده اند و حتی قصد ساخت طبقه ی دوم را هم داشتند که شهرداری مانع آن شد. حال شهرداری همه ساله وموقع تمدید تجاری , مارا تهدید به پلمپ به خاطر خلاف ساختمانی میکند درحالی که سهم بنده موقع خرید ، فاقد خلاف بوده و الان هم همینطور است منتهی شهرداری با این اهرم درصدد پایانکار برای طبقه ی خلاف است.ساکنین طبقه خلاف هم الزامی برای پروانه باتوجه به هزینه های شهرداری نمی بینند و فشار این موضوع بروی ما وچند مغازه دیگر است. سوال بنده اینست که اقدام شهرداری قانونی است؟

آیانمی توانستند موقع ساخت خلاف همان طبقه اول ، جلوی آنرا بگیرید؟درحالی که وظیفه بنده به عنوان بخشی از تملک، کنترل ساخت و ساز دیگران نیست.
چگونه ازاین موضوع خلاص شویم؟
بانهایت تشکر

پاسخ کارشناس: در صورتیکه اعیانی های إحداثی همگی در یک پلاک ثبتی احداث گردیده باشد،اقدامات شهرداری متوجه پلاک ثبتی می باشد و بالشخص یا أشخاص متخلف کاری ندارد،صرف نظر از این امر،در کمیسیون ماده ١٠٠ عموما رای أولیه مبنی و تخریب و متعاقبا جریمه نقدی می باشد و امکان انجام اقدامات قانونی برای شهرداری وجود خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =