مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرگزاری میزان، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح «اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» موافقت کردند.

در جریان رای گیری برای این طرح، از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس دهم صرفا ۲۲۷ نماینده در صحن علنی مجلس حضور داشتند یعنی ۶۳ نماینده غایب بودند.


از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر نیز صرفا ۲۱۷ نماینده در رای گیری شرکت کردند یعنی ۱۰ نماینده علی رغم حضور در صحن علنی در رای گیری شرکت نکردند و ۲ نماینده نیز رای ممتنع دادند؛ بنابراین طرح یادشده با ۱۷۲ رای موافق و ۴۳ رای مخالف تصویب شد.


در مقدمه توجیهی این طرح آمده است بی شک انتخابات مجلس شورای اسلامی را می‌توان از مهم‌ترین انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد. علیرغم اینکه مجلس شورای اسلامی قوانین متعددی در زمینه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی منعقد نموده، ولی در دو دهه اخیر با اصلاحات بیشماری مواجه شده است که این مهم نشان ازا ین دارد که قانون مربوط می‌تواند دارای ایراداتی باشد و اصلاح آن می‌تواند زمینه حضور مردم در عرصه انتخابات را پررنگ‌تر نماید. از طرفی استانی شدن انتخابات نیز دغدغه بسیاری از مسئولان نظام می‌باشد که این طرح پیوستی در قالب یک فوریتی به جهت اصلاح این مهم دارد.


این طرح به امضای ۱۲۱ نفر از نمایندگان رسیده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =