کد خبر: 602
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
وکلا

عضو مرکز امور وکلای قوه قضائیه گفت: با تشکیل هیأت مدیره استان تهران، وکلا در حوزه مالیاتی متولی پیدا می‌کنند و در تمام حوزه‌های تخصصی حق ورود، اظهارنظر، انتقاد و پیشنهاد را کسب می‌کنند.

یوسف ادیب‌زاده در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به برگزاری انتخابات هیأت مدیره استان تهران اظهار داشت: برگزاری انتخابات هیأت مدیره استان تهران در خانواده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه یک حرکت بسیار چشمگیر و رو به جلو است که در تاریخ این مرکز قطعاً ثبت خواهد شد و باید از رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه بابت اجرا و عملی کردن این آیین‌نامه تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه بیان کرد: با اجرایی شدن آیین نامه انتخابات هیأت مدیره استان تهران، کار و امور مربوط به وکلا به خود وکلا سپرده می‌شود و همچنین در حوزه کارشناسی چنین اقدامی باید برداشته می‌شد که به همت رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه و رئیس دستگاه قضا این اقدام عملی شد و وکلا و کارشناسان رسمی از این بلاتکلیفی نجات یافتند که این امر قابل تحسین و ستایش است.

این عضو مرکز وکلای قوه قضائیه با اشاره به مزایا و محاسن اجرایی شدن آیین‌نامه انتخابات هیأت مدیره استان تهران گفت: مزایای انتخاب هیأت مدیره استان تهران این است که وکلا در حوزه مالیاتی متولی پیدا می‌کنند و وکلا در تمامی حوزه‌های تخصصی حق ورود، اظهار نظر، انتقاد و پیشنهاد را کسب می‌کنند، وکلا با تشکیل هیأت مدیره علاوه بر ایجاد و تأمین استقلال، شخصیت حقوقی خاصی پیدا کرده که واقعاً شایسته وکلا و شخصیت حقوقی آنها است.

ادیب‌زاده افزود: با برگزاری و انتخاب هیأت مدیره، وکلا راحت‌تر می‌توانند مشکلات خودشان را حل کنند و دادسراها وکلای استان خود را بیشتر درک و تخصصی‌تر رسیدگی می‌کند، تشکیل هیأت مدیره از بزرگترین اقدامات مرکز وکلای قوه قضائیه است و هیچ عیبی در تشکیل آن نمی‌بینم.

این وکیل پایه یک دادگستری تأکید کرد: هیأت مدیره منتخب باید سیاست های رو به جلو و دفاع از حوزه وکالت را در پیش گرفته و با انحصارطلبی‌ها مبارزه کند.

وی افزود: اکنون حدود یکصد نفر نامزد انتخابات هیأت مدیره استان تهران شده‌اند و این انتخابات سوم آبان ماه برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =