کد خبر: 623
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
قوه قضایه

جزییات آزمون جذب داوطلبان تصدی امر قضا ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور اعلام شد. معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در این باره اعلام کرد: بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند، در راستای تأمین و تکمیل کادر قضائی مورد نیاز استان‌های جنوب شرق کشور (سیستان و بلوچستان،کرمان و هرمزگان) و ثبت نام از متقاضیان در مهلت اعلام شده، مرکز آموزش معاونت منابع انسانی قوه قضائیه با همکاری دادگستری استان‌های مذکور در نظر دارد به منظور انتخاب اصلح متقاضیان اقدام به برگزاری آزمون علمی(به صورت کتبی تستی) در روز جمعه مورخ 1398/10/06 نماید.

بر این اساس از متقاضیانی که در مهلت مقرر (پیرو اطلاعیه " جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور " ) اقدام به ثبت نام نموده‌اند دعوت به عمل می‌آید تا با مطالعه دقیق شرایط و ضوابط به شرح زیر، در آزمون مذکور شرکت نمایند.

الف) مواد امتحانی آزمون تستی
دانشگاهی:
1- حقوق مدنی 2- آیین دادرسی مدنی 3- حقوق جزای عمومی 4-حقوق جزای اختصاصی 5-آیین دادرسی کیفری

حوزوی آقایان:
1- فقه شامل بیع مکاسب
2- اصول فقه شامل جلد یک کفایه الاصول: از ابتدای کتاب تا پایان المقصد الخامس
حوزوی بانوان:
1-فقه شامل ۱۵ کتاب از شرح لمعه: قضاء، شهادت، متاجر، دین، رهن، ضمان، صلح، اجاره، وکالت، شفعه، وصایا، نکاح، حدود، قصاص و دیات
2-اصول فقه شامل الحلقه الثانیه شهید صدر

ب) زمان و مکان برگزاری آزمون:
آزمون در روز جمعه مورخ 1398/10/06 در استان‌های مذکور برگزار می‌گردد. ساعت و نشانی محل برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه درج خواهد شد.

پ) دریافت کارت ورود به جلسه:
داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه می بایست از تاریخ 1398/09/02 لغایت 1398/09/08با مراجعه به سامانه ثبت نام و پرداخت هزینه شرکت در آزمون به مبلغ 1،200،000 ریال نسبت به دریافت و پرینت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند.

ت) ملاحظات:
- داوطلبانی که نصاب قبولی در آزمون کتبی تستی را به دست آورده‌اند، متعاقباً به مراحل آزمون شخصیت دعوت می‌شوند.
- ثبت نام و شرکت در آزمون به منزله تأیید شرایط نیست و شرایط داوطلبان حسب اطلاعیه قبلی در مراحل بعدی بررسی و افراد فاقد شرایط از روال کار خارج خواهند شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =