کد خبر: 71
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
روز قانون اساسی مسابقه مقاله نویسی

معاونت پژوهش و ترویج قانون اساسیِ معاونت حقوقی ریاست جمهوری به مناسبت بزرگداشت 12 آذر روز قانون اساسی مسابقه مقاله نویسی برگذار خواهد کرد. آخرین مهلت فرستادن مقالات تاریخ 01/09/1397 خواهد بود.

معاونت پژوهش و ترویج قانون اساسیِ معاونت حقوقی ریاست جمهوری در نظر دارد به مناسبت 12 آذر روز قانون اساسی جمهوری اسلامی، مسابقه مقاله‌نویسی با محورها و موضوعات زیر برگزار نماید:

1. حقوق شهروندی  در قانون اساسی

 قانون اساسی‌گرایی و الزامات آن، حق بر آموزش، حق بر سلامت، حق بر محیط ‌زیست سالم، حق بر حریم خصوصی، آزادی تشکل‌، آزادی اجتماعات و راه‌پیمایی‌ها، همه‌پرسی به عنوان یکی از راه‌های اعمال قوه مقننه، حق بر امنیت قضایی و برخورداری از دادرسی منصفانه، استقلال قضات و دادگاه‌ها، حق بر آگاهی و اصل شفافیت در امور عمومی، جایگاه صلح و توسعه در قانون اساسی، بازنگری در قانون اساسی.


2.  قوای عمومی و روابط میان آنها در قانون اساسی
 مسئولیت رئیس‌جمهور در اجرای قانون اساسی، جایگاه قوه مجریه در قانون اساسی، جایگاه قوه مقننه در قانون اساسی، جایگاه قوه قضائیه در قانون اساسی، تداخل صلاحیت‌های قوای سه‌گانه، هماهنگی و همکاری میان دولت و مجلس و نقش آن در اصلاح و توسعه امور کشور، فرآیند مطلوب وضع قوانین و مقررات در کشور، بررسی میزان وفاداری نهادها و مقامات به قانون اساسی.


-شرایط پذیرش مقالات
1. تناسب مقالات با محورهای فراخوان و ارائه اندیشه‌های نو و کاربردی 2. ارائه مقالات بر پایه شیوه‌نامه نگارش ذکر شده در سایت معاونت حقوقی 3. مقالات با قلم 14 B Nazanin و در 2500 تا 5000 کلمه (15-10 صفحه) باشند 4. فرستادن مقاله به نشانی رایانامه (Moavenat_QanoonAsasi@iripo.ir)

-مهلت فرستادن مقالات و اعلان نتایج
آخرین مهلت فرستادن مقالات تاریخ 01/09/1397 خواهد بود.
اعلان نتایج و برگزاری مراسم اهدای جوایز روز دوشنبه 12 آذر ماه 1397 در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران.

_برای دریافت اطلاعات بیش‌تر به سایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری مراجع فرمایید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =