• توصیه‌های مهم قضایی به مسافران خارج کشور

  توصیه‌های مهم قضایی به مسافران خارج کشور

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس توصیه‌هایی به مسافرانی که در ایام پیش رو قصد مسافرت به کشورهای خارجی را دارند ارائه و هشدار داد که به هیچ عنوان بیش از میزان مجاز ارز همراه نداشته باشند.

 • برگزاری دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قاچاق سازمان یافته سوخت یارانه‌ای

  برگزاری دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قاچاق سازمان یافته سوخت یارانه‌ای

  دومین جلسه رسیدگی به اتهامات مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت شیمی دُر سلف و پنج متهم دیگر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق سازمان یافته سوخت یارانه‌ای در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی استان هرمزگان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اکبری برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی استان هرمزگان در آغاز دومین جلسه رسیدگی به اتهامات 7 نفر از متهمین به اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق سازمان یافته سوخت یارانه‌ای موسوم به شیمی دُر سلف با اعلام رسمیت جلسه و تأکید بر لزوم رعایت نظم از سوی حاضرین به شرح مواد 193 ،194 و 195 قانون آیین دادرسی کیفری خطاب به متهمین پرداخت و پس از آن با اعلام موارد اتهامی از هر یک از متهمین و وکلای آنها خواست تا در جایگاه حاضر و به دفاع بپردازند.

 • هدایتی در دادگاه: یار و یاور جمهوری اسلامی بودم

  گزارش ایسنا از پنجمین دادگاه حسین هدایتی و ۱۰ متهم دیگر

  هدایتی در دادگاه: یار و یاور جمهوری اسلامی بودم

  پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و ۱۰ متهم دیگر به اخلال در نظام اقتصادی صبح امروز برگزار شد. قاضی مسعودی مقام در ابتدای این جلسه، پس از تفهیم مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری به متهمین حاضر در جلسه، اظهار کرد: جلسه دادگاه رسمی است. در جلسه قبل آقای حسین هدایتی دولابی بخشی از دفاعیات خود را در قالب آخرین دفاعیات بیان کردند.

 • جزییات اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان

  دادستان تهران مطرح کرد:

  جزییات اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان

  عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در برنامه رادیویی در رابطه با اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان اظهار کرد: ریاست قوه قضاییه امروز بخشنامه‌ای در این زمینه صادر کردند. وی با اشاره به افرادی که مشمول این مرخصی شدند، افزود:محکومین به حبس ابد به شرط تحمل حداقل۵ سال حبس، محکومین به حبس بیش از ۱۰ سال به شرط تحمل حداقل یک سال حبس، محکومین به حبس بیش از ۵ سال تا ۱۰ سال به شرط تحمل شش ماه حبس، محکومین به حبس بیش از یک سال تا ۵ سال به شرط تحمل دو ماه حبس و محکومین به یک سال حبس و کمتر از آن به شرط تحمل حداقل یک ماه حبس مشمول این مرخصی می‌شوند.

 • تاکید دادستان تهران بر لزوم تشدید نظارت‌ها در میادین اصلی عرضه کالاهای اساسی

  تاکید دادستان تهران بر لزوم تشدید نظارت‌ها در میادین اصلی عرضه کالاهای اساسی

  دادستان تهران بر لزوم تشدید نظارت‌ها در میادین اصلی عرضه کالاهای اساسی تاکید کرد. هفتمین و آخرین نشست کمیته مقابله با گران‌فروشی در سال جاری روز شنبه 25 اسفند ماه با حضور مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران، سردار لطفی فرمانده پلیس آگاهی تهران بزرگ، تعدادی از معاونان دادستان و نمایندگان دستگاه‌های متولی به ریاست جعفری دولت‌آبادی برگزار شد. دادستان تهران در این نشست، گران‌فروشی را مسئله‌ای چند بعدی دانست و با بیان این که دستگاه اجرایی نمی‌تواند به تنهایی به آن ورود کرده و مشکلات را رفع نماید، موضوع مبارزه با آسیب‌های اجتماعی را یادآور شد و اظهار کرد: همکاری دادستانی و نهادهای متولی در بحث کنترل آسیب‌های اجتماعی تجربه موفقی بود که در مقابله با گران‌فروشی نیز تکرار شد.

 • آخرین جزئیات پرونده سلمان خدادادی از زبان جمالی

  آخرین جزئیات پرونده سلمان خدادادی از زبان جمالی

  سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه هنوز حکم اولیه دادگاه سلمان خدادادی نماینده ملکان به هیأت نظارت و هیأت رئیسه مجلس ارجاع نشده است، گفت که هیأت نظارت هنوز در پرونده آقای خدادادی به جمع‌بندی نرسیده است که بخواهد نظرش را به قوه قضائیه اعلام کند. محمد جواد جمالی در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران به ارائه توضیحاتی درباره آخرین جزئیات از پرونده سلمان خدادادی نماینده ملکان پرداخت و گفت: امروز از هیأت رئیسه مجلس سوال کردم مبنی بر اینکه آیا حکم اولیه آقای خدادی به هیأت رئیسه داده شده است که آنها اعلام کردند هنوز چیزی به هیأت رئیسه واصل نشده است. همین موضوع را دبیر هیأت نظارت هم تأیید کرد.

 • اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز سال ۱۳۹۸

  رئیس قوه قضاییه ابلاغ کرد:

  اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز سال ۱۳۹۸

  اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز سال ۱۳۹۸ مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید قوه قضاییه از سوی رئیس قوه قضاییه بخشنامه "اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز سال ۱۳۹۸" به واحدهای قضایی و دادسراهای سراسر کشور ابلاغ شد. به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، متن کامل بخشنامه آیت الله رئیسی به شرح زیر است: «"بخشنامه به واحدهای قضایی و دادسراهای سراسر کشور" به مناسبت فرا رسیدن سال نو هجری شمسی و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده و به منظور نیل به اهداف عالی در بازسازی اجتماعی و اخلاقی زندانیان و نیز برقراری روابط عاطفی بین زندانیان و اعضای خانواده آنها مقتضی است به زندانیان محکوم با رعایت شرایط ذیل و اخذ تامین مناسب ۱۵ روز مرخصی داده شود . این مرخصی به مدت ۱۵ روز دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود.

 • برقراری کشیک دادسراهای نواحی دادسرا در ایام تعطیلات / قرارهای بازداشت‌ به موارد ضروری محدود شود

  دادستان تهران:

  برقراری کشیک دادسراهای نواحی دادسرا در ایام تعطیلات / قرارهای بازداشت‌ به موارد ضروری محدود شود

  آخرین نشست شورای معاونین دادستان تهران در سال جاری روز چهارشنبه 22 اسفند ماه با حضور معاونان دادستان و سرپرستان نواحی و دوایر نظارت بر زندان‌های استان تهران، به ریاست جعفری دولت‌آبادی برگزار شد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت‌آبادی در این نشست که با هدف ارزیابی اقدامات و تمهیدات صورت گرفته در روزهای پایانی سال و ایام نوروز برگزار شد، با اشاره به نقش مدعی العمومی دادستان، از سرپرستان دادسراها خواست در این زمینه از سایر دستگاه‌ها مطالبه گری داشته باشند.

 • نماینده دادستان: متهمان همکاری‌های لازم برای بازگرداندن اموال سپرده گذاران انجام دهند

  مشروح دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده تعاونی اعتباری اعتماد ایرانیان

  نماینده دادستان: متهمان همکاری‌های لازم برای بازگرداندن اموال سپرده گذاران انجام دهند

  دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

 • اتمام بررسی مدارک و نتایج پذیرش مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد

  اتمام بررسی مدارک و نتایج پذیرش مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اطلاعیه‌ای را در رابطه با مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: اتمام بررسی مدارک و نتایج پذیرش مشمولین متقاضی امریه سربازی اعزام یکم اردیبهشت ماه در قوه قضاییه اعلام شد. بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، بررسی مدارک متقاضیان اعزام ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ (اول اردیبهشت ماه) به اتمام رسیده است و نتایج پذیرش مشمولین اعزام مذکور از طریق تماس تلفنی تا ساعت ۱۴:۰۰ امروز مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵به متقاضیان اعلام می‌گردد. شایان ذکر است، درخصوص دوره بعدی اعزام متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد

 • بررسی لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار مجلس

  جلسه علنی خانه ملت آغاز شد

  بررسی لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار مجلس

  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لحظاتی پیش به ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد. جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی لحظاتی قبل آغاز شد. رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری، رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در خصوص لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری، رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد عدم اجرای قانون تضمینی خرید محصولات اساسی کشاورزی، رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از زمان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌های مستقیم، رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد لایحه حفاظت از خاک و رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه نحوه‌ی استفاده، نظارت و نگهداری از پایانه فروشگاهی در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد. به گزارش ایسنا،همچنین انتخاب نماینده کمیسیون فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات به عنوان عضو شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی در دستور کار نمایندگان است.

 • اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد ۶ ماه تمدید شد

  با تصویب مجلس

  اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد ۶ ماه تمدید شد

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را به مدت شش ماه تمدید کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند. در ماده واحده این لایحه آمده است: مدت اجرای ازمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب ۱۳۹۰.۸.۷ از تاریخ انقضای آن تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۸ تمدید می‌شود.

 • تشریح آخرین وضعیت پرونده های قضایی از سوی دادستان تهران

  تشریح آخرین وضعیت پرونده های قضایی از سوی دادستان تهران

  دادستان تهران، اعلام نظر درباره پرونده سلمان خدادادی را به بعد از اعلام نظر دیوان عالی کشور در این زمینه موکول کرد. عباس جعفری دولت آبادی در گفت و گویی رادیویی در پاسخ به سوالی درباره مرخصی عیدانه به برخی از زندانیان با تبریک ماه مبارک رجب گفت: طبق روال سالیانه و طبق قانون آیین دادرسی کیفری، رییس قوه قضاییه می تواند برای زندانیان مرخصی فوق العاده پیشنهاد کند و امیدواریم ظرف یکی دو روز این موضوع را اعلام کنند ، این امر همه ساله انجام شده است و بعد از این عفو گسترده، زندانیان از مرخصی عیدانه نیز بهره مند می‌شوند. این موضوع در اوایل سال اعلام می شود،لذا در یکی دو روز باقی مانده فرصت هست.

 • نام فیلم : غرامت مضاعف

  Double Indemnity

  نام فیلم : غرامت مضاعف

  نام فیلم : غرامت مضاعف ، کارگردان : بیلی وایلدر ، سال ساخت : 1944 ، زمان : 107 ، بازیگران ، فرد مک مورای ، باربارا استانویک

 • آثار ریاست مرد بر خانواده

  آثار ریاست مرد بر خانواده

  آثار ریاست مرد بر خانواده مطابق ماده 1105 قانون مدنی چیست؟

 • توافق با برادر زن ، برای مهریه زن ممکن است؟

  توافق با برادر زن ، برای مهریه زن ممکن است؟

  من بازنم در حال طلاق گرفتن هستییم البته هنوز به قانون مراجعه نکردییم من میخاستم بصورت تفاهمی یک مغازه بهش بدم و اون نیز در قبالش به دفتر خانه بیاید وگواهی دهد که تمام طلبهایش بابت طلاق دریافت کرده ولی قبول نمی کنه ولی برادر خانمم برای استمرار زندگیم میگه تو مغازه را بدون شرط بده ولی من چک ویا سفته بابت این موضوع میدهم چنانچه خاهرم در اینده خاست مطالبات طلاق را از شما بخواهد شما میتوانید از چک استفاده کنید

 • ساخت و سازهای بدون مجوز

  ساخت و سازهای بدون مجوز

  مغازه ای را در یک ملک 160 متری بصورت قولنامه ای ووکالتی خریده ام که درموقع خرید ، پایانکار عدم خلاف ساختمانی داشته و تجاری موقت نیز داشته است. بعد از این موضوع یک طبقه ی بالای آن بصورت مسکونی وبدون اخذ پروانه ساخته شده است وساکن شده اند و حتی قصد ساخت طبقه ی دوم را هم داشتند که شهرداری مانع آن شد. حال شهرداری همه ساله وموقع تمدید تجاری , مارا تهدید به پلمپ به خاطر خلاف ساختمانی میکند درحالی که سهم بنده موقع خرید ، فاقد خلاف بوده و الان هم همینطور است منتهی شهرداری با این اهرم درصدد پایانکار برای طبقه ی خلاف است.ساکنین طبقه خلاف هم الزامی برای پروانه باتوجه به هزینه های شهرداری نمی بینند و فشار این موضوع بروی ما وچند مغازه دیگر است. سوال بنده اینست که اقدام شهرداری قانونی است؟

 • محاسبه دیه دندان شکسته

  محاسبه دیه دندان شکسته

  چند دندان بنده طی یک نزاع جمعی شکست لطفا دیه آنرا بفرمائید که چقدر هست؟

 • واکنش حسین قربانزاده به یادداشت رییس کانون وکلای مرکز

  واکنش حسین قربانزاده به یادداشت رییس کانون وکلای مرکز

  حسین قربانزاده متولی کمپین حذف معیار ظرفیت از آزمون وکالت، طی مطلبی به یادداشت امروز عیسی امینی رییس کانون وکلا درباره طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت واکنش نشان داد. متن این یادداشت به شرح زیر است: رییس کانون وکلای مرکز یادداشتی با عنوان «نابودی کانون‌های وکلای دادگستری به عنوان کهن ترین نهاد مدنی کشور سیستماتیک شد» در اختیار خبرگزاری ایسنا گذاشته که به تفصیل از طرح جامع پذیرش و آموزش انتقاد کرده است و این طرح را باعث نابودی نهاد وکالت دانسته است.

 • لوایح سه‌گانه دولت برای تنظیم بازار اجاره به وزارت راه ارجاع شد

  لوایح سه‌گانه دولت برای تنظیم بازار اجاره به وزارت راه ارجاع شد

  براساس مصوبه دولت در جلسه مورخ ۵ اسفندماه، لوایح سه گانه پییشنهادی وزارت راه و شهرسازی برای تنظیم بازار اجاره با هدف بررسی‌های بیشتر مجددا به این وزارتخانه ارجاع شد. براساس این گزارش، اواسط تابستان امسال، عباس آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی در قالب سه نامه جداگانه به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سه لایحه با هدف تنظیم بازار اجاره پیشنهاد داد و خواستار تصویب فوری این لوایح در هیئت دولت و ارسال آنها به مجلس به صورت لوایح دوفوریتی شد. این سه لایحه عبارت بودند از: لایحه اصلاح ماده واحد اصلاح ماده (۱۵) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن(مصوب سال ۸۷)، لایحه اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم (مصوب سال ۹۴) و لایحه الحاق یک ماده و چند تبصره به قانون روابط موجر و مستاجر (مصوب سال ۷۶).

 • نخستین توضیحات «مرجان شیخ‌الاسلامی» درباره اتهاماتش

  نخستین توضیحات «مرجان شیخ‌الاسلامی» درباره اتهاماتش

  با شدت گرفتن مقابله دستگاه قضایی با مفاسد اقتصادی، رسیدگی به پرونده موسوم به فساد در پتروشیمی در دستور کار قرار گرفت که چند جلسه از محاکمه متهمان این پرونده تاکنون برگزار شده و در این میان یک نام بیشتر از سایرین خبرساز شده است؛ «مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا.» متهم ردیف اول این پرونده - که ۱۴ متهم دارد - «رضا حمزه‌لو» است و شیخ‌الاسلامی طبق آنچه در دادگاه مطرح شده، در ردیف ششم متهمان ایستاده است.

 • هشدار نماینده دادستان تهران به برخی نورچشمی‌ها

  هشدار نماینده دادستان تهران به برخی نورچشمی‌ها

  سید محمد آقا میری راد نماینده دادستان در پایان دومین جلسه رسیدگی به پرونده موسسه اعتباری البرز ایرانیان در جمع خبرنگاران به برخی از افارد نور چشمی هشدار داد.

 • منظم‌ترین نمایندگان مجلس در سال ٩٧ چه کسانی بودند

  منظم‌ترین نمایندگان مجلس در سال ٩٧ چه کسانی بودند

  اسامی منظم‌ترین نمایندگان مجلس در سال ۹۷ اعلام شد. طبق اعلام هیأت رئیسه مجلس اسامی منظم‌ترین نمایندگان مجلس (از نظر حضور و غیاب در جلسات علنی و کمیسیون‌های تخصصی) در سال ٩٧ به این شرح است:

 • تشکیل جلسه قضایی پرونده ربودن امام موسی صدر و همراهانش در لبنان

  تشکیل جلسه قضایی پرونده ربودن امام موسی صدر و همراهانش در لبنان

  شورای عالی قضایی لبنان با حضور شاکیان پرونده، وکلای خانواده‌ها و حضور برخی وکلای دیگر دادگستری برای بررسی پرونده ربودن امام موسی صدر و ۲ همراهش، شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین تشکیل جلسه داد. این جلسه به ریاست قاضی «جان فهد» و قضات مشاور «غسان فواز»، «عفیف الحکیم»، «جان مارک عویس»، «تریز علاوی» و با حضور نماینده دادستان «عماد قبلان»، در روز جمعه برگزار شد.

 • یادداشت رییس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت

  یادداشت رییس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت

  رییس کانون وکلای دادگستری مرکز درباره طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت یادداشتی منتشر کرد. متن یادداشت عیسی امینی که با عنوان «نابودی کانون‌های وکلای دادگستری به عنوان کهن ترین نهاد مدنی کشور سیستماتیک شد» در اختیار ایسنا قرار گرفته، به شرح زیر است: کانون وکلا به عنوان مهم ترین و قدیمی ترین نهاد مدنی کشور و متولی حق دفاع مردم در سالهای۱۳۹۷ و ۱۳۹۶ آماج حملات منظم و سازمان یافته عده ای قرار گرفته که از زمره ی سخت ترین وضعیت آن در طول تاریخ وکالت بوده است.

 • گزارش از دومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی

  گزارش از دومین جلسه رسیدگی به پرونده چند موسسه مالی

  دومین جلسه رسیدگی به پرونده موسسات مالی «البرز ایرانیان»، «ولیعصر»، «فردوسی» و «آرمان» به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۴ دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی برگزار شد. قاضی صلواتی در ابتدای این جلسه گفت: این جلسه با حضور متهمان "امیر حسین آزاد، حسن قریانی، مهدی بهرامی و احسان حیدری" و نماینده دادستان و ... برگزار می‌شود.

 • دکتر ولی الله انصاری حقوقدان ومدرس

  دکتر ولی الله انصاری حقوقدان ومدرس

  زندگی نامه دکتر ولی الله انصاری دکترای حقوق جزای بین المللی و استاد دانشگاه دکتر ولی الله انصاری، در سال ۱۳۱۶ (ش.) در شهر شاهین دژ آذربایجان غربی به دنیا آمد. وی به اقتضای شغل پدر که کارمند دولت بود، در شهرهای مختلف کشور به تحصیل پرداخت. تا کلاس پنجم ابتدایی را در روستای تکاب و سال آخر ابتدایی را با رتبه شاگرد اول خمسه در زنجان به پایان رساند. دوره متوسطه را تا کلاس پنجم در دبیرستان پهلوی و کسب رتبه اول و نشان علمی به پایان رساند. سال آخر متوسطه را به طور متفرقه در دبیرستان میرافضلی تهران امتحان داد و با کسب رتبه اول در رشته ادبی، موفق به دریافت دیپلم شد (خرداد ۱۳۳۲ ش.). در همین سال وارد دانشکده پلیس شد و دوره لیسانس را با موفقیت پشت سر گذاشت.

 • دکتر بهروز اخلاقی استاد حقوق تجارت

  دکتر بهروز اخلاقی استاد حقوق تجارت

  زندگی نامه دکتر بهروز اخلاقی استاد حقوق تجارت و تجارت بین‌الملل دکتر بهروز اخلاقی فرزند محمدعلی اخلاقی، در سال ۱۳۱۶ (ش.) در بندر ترکمن در استان گرگان به دنیا آمد. وی اولین فرزند از هفت فرزند خانواده است. دوره ابتدایی را در مدارس دانش ساری، شاهپور شاهی (قائم شهر فعلی)، بندر گز و بندر ترکمن گذراند(۱۳۳۶ – ۱۳۳۰). علت این که هر یک از پایه های شش‌گانه دوره ابتدایی را در یکی از شهرهای شمال کشور طی نمود آن است که پدرش در سازمان تازه تأسیس راه آهن استخدام بود و مأموریت می یافت به آن دیار نقل مکان کرد مشغول کار شود.وی در دوره دبستان در رشته ورزشی پینگ پنگ فعال بود و در زمینه زیبایی اندام هم کار می کرد. به علت ابتلای او به بیماری تب مالت، پدرش مجبور می شود به تهران بیاید و در واقع خانواده آنها تن به مهاجرت دیگر می دهند.

 • دکتر محمود عرفانی، استاد حقوق تجارت

  دکتر محمود عرفانی، استاد حقوق تجارت

  زندگی نامه دکتر محمود عرفانی، استاد حقوق تجارت و وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای مرکز دکتر محمود عرفانی در سال ۱۳۱۶ (ش.) در شهر اردبیل مرکز استان اردبیل به دنیا آمد. تحصیلات دوره ابتدایی را در دبستان انوری و بخشی از دوره متوسطه را دبیرستان صفوی در همین شهر سپری کرد و بقیه تحصیلات متوسطه را در دبیرستان های تهران به پایان رسانید و در همین شهر دیپلم خود را اخذ کرد.

 • شیخ محمد سنگلجی حقوقدان و دانشمند

  شیخ محمد سنگلجی حقوقدان و دانشمند

  زندگی نامه شیخ محمد سنگلجی استاد شیخ محمد سنگلجی، فرزند آیت الله حاج شیخ محمد حسن سنگلجی، در سال ۱۲۷۶ (ش.) در تهران به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در مدرسه خان مروی فرا گرفت و در بیست و هفت سالگی به دارالعلم نجف اشرف رفت و به درجه اجتهاد نائل آمد.