تیتر دو سرویس

سایر اخبار سرویس

 • خبر خوب برای مشمولان سربازی متقاضی شرکت در آزمون وکلای قوه قضاییه

  خبر خوب برای مشمولان سربازی متقاضی شرکت در آزمون وکلای…

  سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح از فراهم شدن امکان شرکت در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه برای کارشناسان حقوقی، رسمی و مشاوران خانواده قبل از انجام خدمت سربازی خبر داد.

 • موافقت مجلس با کلیات طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری

  موافقت مجلس با کلیات طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح دو فوریتی تقلیل مجازات حبس تعزیری موافقت کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در رابطه با رد کلیات طرح دو فوریتی تقلیل مجازات حبس تعزیری را بررسی کردند و در نهایت با گزارش کمیسیون مخالفت کرده و با ۱۱۵ رای موافق، ۶۳ رای مخالف و ۹ رای ممتنع با کلیات این طرح موافقت کردند.

 • طرح کاهش مجازات حبس در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس رد شد

  طرح کاهش مجازات حبس در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس رد…

  نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن تشریح بررسی‌های امروز کمیسیون متبوع خود از رد شدن طرح کاهش مجازات حبس در این کمیسیون خبر داد. یحیی کمالی پور گفت‌، در خصوص جلسه‌ امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز به بررسی طرح کاهش مجازات حبس پرداختیم، طرحی که روز گذشته در مجلس شورای اسلامی دو فوریت آن به تصویب رسید.

 • نحوه جذب و فرایند ثبت نام در سامانه امریه قوه قضاییه

  از سوی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اعلام شد

  نحوه جذب و فرایند ثبت نام در سامانه امریه قوه قضاییه

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در اطلاعیه‌ای نحوه جذب و فرایند ثبت نام در سامانه امریه قوه قضاییه را اعلام کرد. این اطلاعیه به شرح زیر است: «بدینوسله به اطلاع می‌رساند، متقاضیان امریه سربازی در قوه قضاییه می‌توانند در مهلت‌های مقرر اعلامی از سوی امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه، نسبت به ثبت نام در سامانه امریه قوه قضاییه اقدام نمایند. تاریخ‌های اعزام قوه قضاییه ابتدای ماههای زوج در طول سال می‌باشد و از طریق صدور اطلاعیه متعاقباً اطلاع رسانی می‌شود.

 • ثبت ۱۰۰۰ ازدواج دوم در سال ۱۳۹۷

  رییس هیات مدیره کانون سردفتران ازدواج و طلاق خبر داد

  ثبت ۱۰۰۰ ازدواج دوم در سال ۱۳۹۷

  رییس هیات مدیره کانون سردفتران ازدواج و طلاق با ارائه آماری از ازدواج های چندهمسری در سال گذشته و امسال گفت: در سال ۹۷ ، ۶۳۰ هزار ازدواج در کل ایران ثبت شد که از این تعداد، نزدیک یکهزار نفر، ازدواج چند همسری داشته‌اند و در سال ۹۸ نیز نزدیک ۳۹۸ هزار ازدواج رسمی در کل کشور ثبت شده که از این تعداد، ۵۳۰ مورد آن ازدواج چند همسری (همسر دوم) بوده است. علی مظفری گفت‌، درباره موضوع تبلیغ چند همسری و اینکه شرط رضایت زوجه برای ازدواج دوم زوج به چه صورت است؟ اظهار کرد: طبق قوانین موجود شرط فعلی رضایت زوجه برای ازدواج دوم زوج، به این شکل است که مردی که می‌خواهد همسر دوم برگزیند، باید به دادگاه مراجعه کند، شرایطش را دادگاه بررسی می کند و اگر دادگاه تشخیص داد که ازدواج دوم اشکالی ندارد اجازه می‌دهد و در اینجا ثبت ازدواج منوط به اجازه دادگاه می‌شود.

 • رییسی: به گستردگی همه داشته‌ها یمان داریم تهدید می‌شویم

  رییسی: به گستردگی همه داشته‌ها یمان داریم تهدید می‌شویم

  رئیس قوه قضاییه گفت: امروز ما به گستردگی همه داشته‌هایمان داریم تهدید می‌شویم. سید ابراهیم رییسی طی سخنانی در همایش ملی پدافند غیرعامل اظهار کرد: در تاریخ حیات کشورمان جلوه‌هایی از روحیه استکباری را دیده‌ایم. ملت ما در این عصر جدید، در تبعید امام بزرگوار، در شهادت دانش آموزان، در تسخیر لانه جاسوسی و از سال ۴۲، ۵۷ و ۵۸ جلوه حرکت‌های استکباری را بارها دیده است.

 • معارفه و تحلیف اعضای هیات منصفه مطبوعات

  معارفه و تحلیف اعضای هیات منصفه مطبوعات

  مراسم معارفه و تحلیف اعضای هیات منصفه مطبوعات صبح امروز(یکشنبه) ۱۲ آبان ماه با حضور محمدجوادحشمتی رییس کل دادگستری استان تهران، ناصر سراج نماینده رییس قوه قضاییه در هیات منصفه مطبوعات، قاضی محمدی کشکولی، علی القاصی دادستان تهران و اعضای جدید هیات منصفه مطبوعات در مجتمع قضایی امام خمینی(ره) برگزار شد.

 • طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین‌ دادرسی دیوان عدالت اداری به کمیسیون قضایی ارجاع شد

  برای بررسی بیشتر

  طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین‌ دادرسی دیوان عدالت…

  طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین‌دادرسی دیوان عدالت اداری با رای مجلس شورای اسلامی و برای بررسی بیشتر به کمیسیون قضایی ارجاع شد.

 • جذب همه پذیرفته‌شدگان آزمون کادر اداری قوه قضاییه سال ۹۶ در پایان سال جاری

  رئیس امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه خبر داد

  جذب همه پذیرفته‌شدگان آزمون کادر اداری قوه قضاییه سال…

  رئیس امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه از جذب کلیه پذیرفته‌شدگان آزمون کادر اداری قوه قضاییه سال ۹۶ در پایان سال جاری خبر داد. مهدی ناصری دولت‌آبادی در این باره اظهار کرد: از تعداد ۶۴۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون کادر اداری قوه قضاییه که در سال ۹۶ برگزار گردید، هزار و پانصد نفر جذب و مشغول به کار شده‌اند.

 • هفته گذشته در دستگاه قضا چه گذشت؟

  هفته گذشته در دستگاه قضا چه گذشت؟

  برگزاری نخستین انتخابات مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه، آخرین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده، آزادی بازداشت شدگان هفت تپه و... گزیده اخبار حقوقی هفته گذشته بود. مهمترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته به شرح زیر است:

 • زمان ثبت‌نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه تمدید شد/ مشکل در سایت ثبت نام همچنان باقی است

  زمان ثبت‌نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه تمدید…

  در حالی که سایت دانشگاه پیام نور برای ثبت نام در آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه همچنان با مشکل با مواجه است، زمان ثبت نام در این آزمون تا روز ۱۵ آبان تمدید شد. ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه که از روز اول آبان آغاز شده بود و قرار بود تا امروز هشتم آبان ادامه یابد، تا چهارشنبه ۱۵ آبان تمدید شد.

 • «کنوانسیون سنگاپور» چیست؟

  «کنوانسیون سنگاپور» چیست؟

  کنوانسیون سنگاپور در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد و تقریبا ۷ ماه پس از این تاریخ به امضای ۴۶ کشور رسید. وزارت دادگستری چند ماه پس از امضای «کنوانسیون سنگاپور» ، طی نشستی که سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، به بررسی ابعاد حقوقی این کنوانسیون پرداخت.

 • آغاز فرایند دریافت کارت شرکت در آزمون تشریحی تصدی منصب قضاء قوه قضائیه

  آغاز فرایند دریافت کارت شرکت در آزمون تشریحی تصدی منصب…

  پایگاه اطلاع رسانی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اعلام کرد: بدینوسیله به اطلاع داوطلبان دانشگاهی پذیرفته شده در مرحله اول آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا سال 1398 می‌رساند، کارت‌ شرکت در مرحله دوم (آزمون‌ تشریحی)‌ از امروز مورخ 98/08/06 بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

 • ترامپ: البغدادی کشته شد / در خروج از سوریه بازنگری نمی کنم

  ترامپ: البغدادی کشته شد / در خروج از سوریه بازنگری…

  رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) گفت: در پی تلاش های آمریکا بزرگترین تروریست جهان ابوبکر البغدادی کشته شد، او رهبر داعش و موسس آن بود که بزرگترین گروه تروریستی جهان است.پس از مرگ البغدادی جهان امن‌تر شده است.

 • وزارت ارتباطات : سند تخلف ارسال نکرده است

  معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور:

  وزارت ارتباطات : سند تخلف ارسال نکرده است

  معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور در واکنش به انتشار خبری مبنی بر "توقف اعلام جزئیات پولی که شرکت‌های ارزش‌افزوده از جیب مردم برداشته‌اند" جوابیه‌ای منتشر کرد.