تیتر دو سرویس

سایر اخبار سرویس

 • شروط مجلس برای انتخاب دادستان دیوان عدالت اداری

  شروط مجلس برای انتخاب دادستان دیوان عدالت اداری

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای ضمن تعیین شروط انتخاب دادستان دیوان عدالت اداری وظایف و اختیارات دادستان دیوان را مشخص کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز دوشنبه ماده ۶ طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را با ۱۲۷ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۱۹۲ نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند. طبق این مصوبه متن زیر به عنوان ماده ۷ مکرر به قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری الحاق می‌شود:

 • تفسیر اصل ۱۱۳ در دوره رئیس جمهور قبلی انجام و ابلاغ شده است

  سخنگوی شورای نگهبان:

  تفسیر اصل ۱۱۳ در دوره رئیس جمهور قبلی انجام و ابلاغ…

  سخنگوی شورای نگهبان گفت: تفسیر اصل ۱۱۳ در دوره رئیس جمهور قبلی در سال ۱۳۹۱ انجام و ابلاغ شده است. عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: «‏همانطور که اصل ۱۱۳ بدرستی جایگاه و اختیارات رئیس جمهور را معین کرده، اصل ۹۸ نیز تفسیر را بر عهده شورای نگهبان نهاده است، که این تفسیر عین قانون اساسی بوده و بر همگان لازم الاجراست. ضمن اینکه تفسیر اصل ۱۱۳ در دوره رئیس جمهور قبلی در سال ۱۳۹۱ انجام و ابلاغ شده است.»

 • ‏نظر شورای نگهبان درباره طرح تشکیل وزارت بازرگانی

  ‏نظر شورای نگهبان درباره طرح تشکیل وزارت بازرگانی

  سخنگوی شورای نگهبان نظر این شورا درباره طرح تشکیل وزارت بازرگانی را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در توییتی نوشت: «در تبصره ۱، انتقال وظایف مذکور در ماده ۱ قانون «تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی» به وزارتخانه‌های ذیربط، بدون تعیین دقیق وظایف هر کدام از وزارتخانه‌ها، مغایر اصول ۸۵ و ۱۳۳ قانون اساسی شناخته شد»

 • مخالفت مجلس با حذف شعبه بدوی دیوان عدالت اداری

  مخالفت مجلس با حذف شعبه بدوی دیوان عدالت اداری

  نمایندگان مجلس با حذف شعبه بدوی دیوان عدالت اداری و تک مرحله‌ای شدن بعضی از شکایات از مراجع اداری مخالفت کردند.

 • تصویب کلیات طرح «اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری»

  در جلسه علنی امروز مجلس؛

  تصویب کلیات طرح «اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آئین…

  نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح «اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» موافقت کردند.

 • جلسه علی امروز مجلس با ۶۱ کرسی خالی آغاز شد

  جلسه علی امروز مجلس با ۶۱ کرسی خالی آغاز شد

  غیبت وزرای اقتصادی دولت در جلسه غیر علنی مجلس با محوریت یارانه‌ها،جلسه غیر علنی مجلس درباره بررسی یارانه‌های پیدا و پنهان امروز در صحن علنی مجلس برگزار شد.

 • دستورالعمل رسیدگی به اظهارنامه مودیان مالیاتی مشخص شد

  با موافقت نمایندگان؛

  دستورالعمل رسیدگی به اظهارنامه مودیان مالیاتی مشخص…

  دستورالعمل رسیدگی به اظهارنامه مودیان مالیاتی مشخص شد

 • رییس جمهور «قانون بودجه سال 1398 کل کشور» را برای اجرا ابلاغ کرد

  رییس جمهور «قانون بودجه سال 1398 کل کشور» را برای اجرا…

  رئیس جمهور در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون بودجه سال1398 کل کشور را برای اجرا ابلاغ کرد. حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه قانون بودجه سال1398 کل کشور را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

 • تکذیب خبر دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت

  تکذیب خبر دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت

  یک مقام آگاه امنیتی از جعلی بودن خبر دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت خبر داد. یکی از کانالهای تلگرامی خبر واهی دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت به علت فساد کلان اقتصادی و جاسوسی اعلام کرده بود.

 • تکلیف افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ چه می‌شود؟

  تکلیف افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ چه می‌شود؟

  بعد از ماه‌ها بحث بر سر میزان افزایش حقوق کارکنان دولت، بالاخره تکلیف این موضوع اواخر اسفند مشخص شد. دولت در لایحه بودجه ۹۸، پیشنهاد داده بود حقوق کارکنان دولت به صورت پلکانی تا ۲۰ درصد افزایش یابد، اما با نظر مجلس، ارقام افزایش حقوق تغییر کرد.یعنی بین 7% تا 37% افزایش حقوق

 • اتمام بررسی مدارک و نتایج پذیرش مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد

  اتمام بررسی مدارک و نتایج پذیرش مشمولین متقاضی امریه…

  معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اطلاعیه‌ای را در رابطه با مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: اتمام بررسی مدارک و نتایج پذیرش مشمولین متقاضی امریه سربازی اعزام یکم اردیبهشت ماه در قوه قضاییه اعلام شد. بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، بررسی مدارک متقاضیان اعزام ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ (اول اردیبهشت ماه) به اتمام رسیده است و نتایج پذیرش مشمولین اعزام مذکور از طریق تماس تلفنی تا ساعت ۱۴:۰۰ امروز مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵به متقاضیان اعلام می‌گردد. شایان ذکر است، درخصوص دوره بعدی اعزام متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد

 • بررسی لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری در دستور کار مجلس

  جلسه علنی خانه ملت آغاز شد

  بررسی لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات…

  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لحظاتی پیش به ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد. جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی لحظاتی قبل آغاز شد. رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری، رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در خصوص لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری، رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد عدم اجرای قانون تضمینی خرید محصولات اساسی کشاورزی، رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از زمان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌های مستقیم، رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد لایحه حفاظت از خاک و رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص لایحه نحوه‌ی استفاده، نظارت و نگهداری از پایانه فروشگاهی در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد. به گزارش ایسنا،همچنین انتخاب نماینده کمیسیون فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات به عنوان عضو شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی در دستور کار نمایندگان است.

 • اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد ۶ ماه تمدید شد

  با تصویب مجلس

  اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله…

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را به مدت شش ماه تمدید کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند. در ماده واحده این لایحه آمده است: مدت اجرای ازمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب ۱۳۹۰.۸.۷ از تاریخ انقضای آن تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۸ تمدید می‌شود.

 • منظم‌ترین نمایندگان مجلس در سال ٩٧ چه کسانی بودند

  منظم‌ترین نمایندگان مجلس در سال ٩٧ چه کسانی بودند

  اسامی منظم‌ترین نمایندگان مجلس در سال ۹۷ اعلام شد. طبق اعلام هیأت رئیسه مجلس اسامی منظم‌ترین نمایندگان مجلس (از نظر حضور و غیاب در جلسات علنی و کمیسیون‌های تخصصی) در سال ٩٧ به این شرح است:

 • مصمم به استیضاح وزیر جهادکشاورزی هستیم

  مصمم به استیضاح وزیر جهادکشاورزی هستیم

  سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، از تلاش نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر جهادکشاورزی در روزهای آتی خبر داد. پنج‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۶ حسن نوروزی حسن نوروزی با اعلام این خبر که مصمم هستیم در روزهای آتی وزیر کشاورزی را استیضاح کنیم در بیان دلایل آن گفت: طبیعتا باید شبکه آقای حجتی از هم بپاشد و قدرت کسانی که در این وزارتخانه به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند و قیمت گوشت، واردات و صادرات را در اختیار دارند، از بین برود.