سایر اخبار سرویس

 • تأثیر انکار پس از اقرار

  تأثیر انکار پس از اقرار

  گاهی پیش می‌آید که فردی نزد نیروی انتظامی یا بازپرس اقرار به قتل عمدی می‌کند، ولی پس از ارسال پرونده به دادگاه اقرار پیشین خود را انکار می‌کند. حال این پرسش مطرح می‌شود که آیا عدول متهم از اقرار مؤثر است؟ یا این‌که قاضی بر اساس همان اقرار اولیه رأی صادر می‌کند؟

 • آشنایی با حقوق افراد در اماکن مهمانپذیر

  آشنایی با حقوق افراد در اماکن مهمانپذیر

  یکی از مسائلی که ممکن است بارها برای افراد پیش آمده باشد این است که پس از حضور در هتل، مهمانسرا و… از خدمات، کیفیت وسایر مسائل مربوط به آنها ناراضی بوده و شکایت داشته باشند. پس از حضور در هتل‌ها و مهمانسراها، این سوال پیش می‌آید که مسئولیت هتلداران و افراد متصدی اماکن ارایه‌دهنده خدمات در مقابل مهمانان چیست؟ در آئین‌نامه‌ای که به عنوان استاندارد کیفیت خدمات گردشگری از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارائه شده، شرح خدمات، مشخصات و ضوابط فنی، بهداشتی، تجهیزاتی و درجه‌بندی هتل‌ها آمده است.

 • قوانین مجازات جاسوسی رایانه‌ای

  قوانین مجازات جاسوسی رایانه‌ای

  جاسوس در نگاه کلی، فردی است که به طور مخفی یا با مشخصات جعلی، به منطقه طرف مقابل نفوذ کرده و سعی در کسب اطلاعات امنیتی برای نیروهای خود دارد. اما منظور از جاسوسی رایانه‌ای چیست؟

 • آثار ریاست مرد بر خانواده

  آثار ریاست مرد بر خانواده

  آثار ریاست مرد بر خانواده مطابق ماده 1105 قانون مدنی چیست؟

 • توافق با برادر زن ، برای مهریه زن ممکن است؟

  توافق با برادر زن ، برای مهریه زن ممکن است؟

  من بازنم در حال طلاق گرفتن هستییم البته هنوز به قانون مراجعه نکردییم من میخاستم بصورت تفاهمی یک مغازه بهش بدم و اون نیز در قبالش به دفتر خانه بیاید وگواهی دهد که تمام طلبهایش بابت طلاق دریافت کرده ولی قبول نمی کنه ولی برادر خانمم برای استمرار زندگیم میگه تو مغازه را بدون شرط بده ولی من چک ویا سفته بابت این موضوع میدهم چنانچه خاهرم در اینده خاست مطالبات طلاق را از شما بخواهد شما میتوانید از چک استفاده کنید

 • ثبت شرکت با مدرک دیگری

  ثبت شرکت با مدرک دیگری

  من 3.5 سال قبل یه وکالت بلا عزل دادم به شخصی تا از مدرک من استفاده کنه و شرکت ثبت کنه اون شرکت با مسئولیت محدود ثبت کرده و ضمن اون منو مدیر عامل شرکت کرده ولی تو همون وکالت نامه عنوان شده کلیه مسئو لیتهای فنی مالی بیمه ای و غیره و سود و زیان من دخیل نیستم حالا می خواستم ببینم میتونم اون وکالت نامه رو فسخ کنم و از این داستان واسترس که همیشه با من هست راحت بشم ممنون میشم که راهنمایی کنید.

 • ساخت و سازهای بدون مجوز

  ساخت و سازهای بدون مجوز

  مغازه ای را در یک ملک 160 متری بصورت قولنامه ای ووکالتی خریده ام که درموقع خرید ، پایانکار عدم خلاف ساختمانی داشته و تجاری موقت نیز داشته است. بعد از این موضوع یک طبقه ی بالای آن بصورت مسکونی وبدون اخذ پروانه ساخته شده است وساکن شده اند و حتی قصد ساخت طبقه ی دوم را هم داشتند که شهرداری مانع آن شد. حال شهرداری همه ساله وموقع تمدید تجاری , مارا تهدید به پلمپ به خاطر خلاف ساختمانی میکند درحالی که سهم بنده موقع خرید ، فاقد خلاف بوده و الان هم همینطور است منتهی شهرداری با این اهرم درصدد پایانکار برای طبقه ی خلاف است.ساکنین طبقه خلاف هم الزامی برای پروانه باتوجه به هزینه های شهرداری نمی بینند و فشار این موضوع بروی ما وچند مغازه دیگر است. سوال بنده اینست که اقدام شهرداری قانونی است؟

 • محاسبه دیه دندان شکسته

  محاسبه دیه دندان شکسته

  چند دندان بنده طی یک نزاع جمعی شکست لطفا دیه آنرا بفرمائید که چقدر هست؟

 • رای غیابی که فرد محکوم از آن بی‌اطلاع باشد، قابل واخواهی است

  رای غیابی که فرد محکوم از آن بی‌اطلاع باشد، قابل واخواهی…

  رای غیابی که محکوم‌علیه از آن بی‌اطلاع باشد، پس از اطلاع وی از آن قابل واخواهی است. کارشناسان در این مورد توضیح داده‌اند.

 • مجازات صادرکننده چک بی‌محل در اصلاحیه جدید قانون چک

  مجازات صادرکننده چک بی‌محل در اصلاحیه جدید قانون چک

  صادرکننده چک بی‌محل در اصلاحیه جدید قانون چک با چه مجازات‌هایی مواجه خواهد بود؟

 • تکلیف قانونی ضامن وامی که اقساطش پرداخت نمی‌شود

  تکلیف قانونی ضامن وامی که اقساطش پرداخت نمی‌شود

  با عرض سلام و احترام. بنده ضمانت وام یکی از همکاران را کرده ام که متاسفانه ایشان قسط را پرداخت نمیکند. با استفاده از کسر از حقوق میتوان از ایشان شکایت کرد. آیا شکایت با استفاده از کسر از حقوق جنبه کیفری پیدا میکند یا حقوقی؟ ایا میتوان حکم مصادره اموال گرفت؟ با تشکر.